припинила діяльність, увійшла до складу Володимир-Волинської громади

З 1 вересня - в'їзд до Білорусії лише по закордонному паспорту

Дата: 21.05.2020 08:27

Відповідно до постанови КМУ від 13 травня 2020 р. № 362 з 01 вересня 2020 року скасовується можливість використання паспорта громадянина України для цілей виїзду з України до Республіки Білорусь і перебування в Білорусі на умовах, визначених вказаною Угодою. Зміни імплементуються в рамках удосконалення процедури прикордонного контролю громадян України під час виїзду з території України до Республіки Білорусь з метою запобігання випадкам використання підробок паспорта громадянина України (у формі книжечки) з огляду на низький ступінь захисту документа. Водночас, ураховуючи положення частини четвертої статті 1 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в України громадян України», відповідно до якого громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на в’їзд в Україну, Державною прикордонною службою України здійснюватиметься безперешкодний пропуск громадян України під час в’їзду в Україну з території Республіки Білорусь як з документами, дійсними для виїзду за кордон, так і з паспортом громадянина України. З огляду на гуманітарний аспект, для громадян України – жителів прикордонних районів України залишається чинним режим поїздок в Республіку Білорусь по внутрішніх паспортах та свідоцтвах про народження (для осіб до 18 років) відповідно до Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Білорусь про порядок перетинання українсько-білоруського державного кордону громадянам, які проживають у прикордонних районах, від 12 грудня 1998 року.