ОБЕРІГАЙТЕ ТВАРИН ВІД НАПАДУ МОШОК

Дата: 15.04.2020 10:45

З наближенням теплого періоду виникають умови для масового розповсюдження кровосисних комах, особливо мошки., внаслідок чого виникає загроза масового нападу мошки на тварин, що може призвести до їх захворювання та загибелі. Нападаючи на тварин, мошка залазить в очі, вуха, проникає в верхні дихальні шляхи. Не відчутні в перший момент укуси мошки в дальнішому викликають зуд, болючість, набряки, місцеве і загальне підвищення температури. Мошка поглинає велику кількість крові. Слина мошки містить гемолітичний яд і попадаючи в організм тварини у великій кількості при масовому нападі розвивається симуліотоксикоз. Тварини спочатку непокояться, потім настає пригнічення, появляється сальвівація (слиновиділення), набряк  язика, під щелепового простору, підгрудка, дихання стає важким, з’являються хрипи, збільшуються лімфовузли. Тварини рухаються в’яло, більше лежать, з’являється фібрілярне скорочення м’язів.     Інтоксикація розвивається швидко , смерть настає на протязі 1-2 днів. Нападу мошки підлягають всі види тварин, але найбільше велика рогата худоба та коні. Захворювання симуліотоксикозом, як правило, носить масовий характер, відхід серед хворих, якщо не надати кваліфіковану ветеринарну допомогу, сягає 10-20 відсотків. Хворі тварини різко втрачають в масі, у корів до 50 відсотків знижується молочна продуктивність.Мошки можуть механічним шляхом передавати збудників таких захворювань як сибірка, енцефаліт, туляремія та інші.                                     Лікування симптоматичне: серцеві препарати, дихальні аналептики, атропін, внутрішньовенне введення глюкози, хлористого кальцію, фізіологічного розчину, холодні оцтові компреси, спокій.