Колись там стояла церква ...

Дата: 04.12.2019 19:19

В селі Суходоли  була «…. друга церква на «старих могилках», архаїчної конкструкції трьохподільна. Кожний з трьох зрубів був збудований окремо і не був звязаний з іншими двома зрубами. Церкву цю збудували земляни Загоровські в 16 ст. з модринового дерева. До кінця 1914 р. зберігся там іконостас старого письма (так зване «глухий»), ікони, рукописні книжки, стародруки, метрики тощо перенесено до нової і в 1935 році було це все забране автором і перенесене до Львівського Українського Архіву. Прицій старій церкві в 16ст. був заснований О.Загоровським притулок для старців і калік…   Так  описав Олександр Цинкаловський в  своїй книзі «Стара Волинь і Полісся» т.2 1986 р. церкву Вознесіння, що не збереглася до нашого часу.

Фото церкви Вознесіння с. Суходоли 1912рік  джерело Пам’ятки України на фото першої третини ХХ ст.

Фото церкви Вознесіння с. Суходоли 1950-ті роки  джерело Пам’ятки України на фото першої третини ХХ ст.

Але місцерозташування цієї церкви ще пам'ятають старожили. Цього року ініціативною групою громади села Суходоли в рамках конкурсу кращих місцевих ініціатив,що був проведений Зарічанською сільською радою, встановили пам'ятний знак. Сьогодні цей знак був освячений.