Відбулися громадські обговорення інвестиційних проектів

Дата: 18.07.2019 08:59

16.07.2019 у приміщенні сільської ради відбулися громадські обговорення щодо реалізації інвестиційних проектів, повязаних з виробництвом електроенергії з альтернативних джерел енергії на території Зарічанської ОТГ.

Із вступним словом виступив селищний голова Пальонка Ігор Анатолійович, який поінформував, що оголошення про проведення обговорення проекту Детального плану території та звіту про стратегічну екологічну оцінку будівництва та обслуговування вітрових електростанцій та ліній електропередач ТзОВ «Вінд Павер Джі Ес Ай Волинь» на території  Зарічанської сільської ради Володимир – Волинського району Волинської області було оприлюднено у газетах «Газета по - українськи» від 21 червня 2019 року і «Слово Правди» від 20 червня 2019 року, а також на сайті Володимир - Волинської райдержадміністрації 21 червня 2019р.

Вся ділянка проектування має орієнтовну площу  15 км2. На території проектування запроектовано розміщення вітрових електростанцій з вітроелектрогенераторами (площа кожного орієнтовно – 1 га), контролер, інвертор, автоматична система моніторингу, акумуляторна батарея. Висота башти вітрогенератора  – 105-166 м, довжина крила (лопаті) – 75 м. Потужність вітрогенератора 4,2 –5,6 мВт, залежно від обраної моделі ВУ.

Детальний проект вітрової електростанції (робочий проект) та визначення відповідного обладнання вирішуватимуться на наступних етапах проектування відповідними проектними організаціями.

Виступив представник ТзОВ «Вінд Павер Джі Ес Ай Волинь» Хлян Орест, який повідомив учасників слухання про те, що  Детальний план території для будівництва та обслуговування вітрових електростанцій та ліній електропередач ТзОВ «Вінд Павер Джі Ес Ай Волинь» на території Зарічанської сільської ради Володимир – Волинського району Волинської області, розробляється на замовлення Володимир – Волинської райдержадміністрації ради згідно розпорядження Володимир – Волинської райдержадміністрації  № 87 від 06. 06 2019 р. та листа - погодження Зарічанської сільської ради від 31.05.2019 року №692/12-01.

Виступив представник ТзОВ «Вінд Павер Джі Ес Ай Волинь» Святослав Сачко, який поінформував учасників слухання про те, що ДТП узгоджується з Стратегією розвитку Волинської області, зокрема, щодо Енерго- та ресурсозбереження й енергоефективності (стимулювання переходу до використання відновлюваних джерел енергії у промисловості, комунальному господарстві, побуті; розробка та реалізація регіональної програми розвитку відновлюваної енергетики).

На усі запитання представниками ТзОВ «Вінд Павер Джі Ес Ай Волинь» були надані докладні відповіді і роз’яснення.

Підсумовуючи сільський голова с. Заріччя Пальонка І. А., зазначив, що громада Зарічанської сільської ради підтримує інвестиційний проект щодо будівництва вітроелектростанцій на території Зарічанської сільської ради і не заперечують щодо затвердження Детального плану території будівництва та обслуговування вітрових електростанцій та ліній електропередач ТзОВ «Вінд Павер Джі Ес Ай Волинь» на території Зарічанської сільської ради Володимир – Волинського району  Волинської області.