Визнання спадщини відумерлою - повідомлення від Волинської державної нотаріальної контори

Дата: 25.04.2019 11:05

Відумерла спадщина – це майно померлого, що не переходить до його спадкоємців, яке суд визнає відумерлим за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Тобто, відумерлісь спадщини означає, що на спадкове майно, яке залишилось після смерті спадкодавця ніхто з спадкоємців не претендує, оскільки:

·                   Усунено спадкоємців від права на спадкування;

·                   Відсутність спадкоємців за законом і за заповітом;

·                   Відмова від прийняття спадщини спадкоємцями;

·                   Неприйнятя спадкоємцями спадщини.

Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини. Дана заява  може також бути подана кредитором спадкодавця, а якщо до складу спадщини входять земельні ділянки сільськогосподарського призначення - власниками або користувачами суміжних земельних ділянок. У такому разі суд залучає до розгляду справи органи місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини та/або за місцезнаходженням нерухомого майна, що входить до складу спадщини. Стаття 1277 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) встановлює, що суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця (ст. 1221 ЦКУ)

Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна – місцезнаходження основної частини рухомого майна.

В особливих випадках місце відкриття спадщини встановлюється законом.

Спадщина визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Спадщина, не прийнята спадкоємцями, охороняється до визнання її відумерлою відповідно до статті 1283 цього Кодексу.

Консультант Вол.-Вол. ДНК

Михайлюк Ольга Ігорівна