Монетиризація 2018

Дата: 11.06.2018 14:16

Монетизація 2018

Виплата частини зекономлених субсидій у вигляді «живих» грошей відбуватиметься на підставі заяви громадянина. Урядовий проект монетизації субсидій за підсумками опалювального сезону 2017-2018 років передбачає виплату домогосподарству, яке зекономило споживання енергоресурсів житлової субсидії на опалення в еквіваленті вартості зекономлених 150 кіловат електроенергії або 100 кубів природного газу.

Домогосподарство може отримати виплати в розмірі до 135 грн. за світло та до 695,79 грн. за газ.

Громадянам, які економно використовували природний газ та електроенергію для опалення в опалювальний період, для отримання коштів необхідно до 1 вересня 2018 року подати у місцеве управління соціального захисту населення заяву, на підставі якої здійснюватиметься виплата монетизації.

Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вона використовується для опалення.

Мешканці міст обласного значення отримуватимуть зазначені виплати через особові рахунки в банківських установах; мешканці сіл, селищ – через особові рахунки в банках або відділення поштового зв‘язку ПАТ «Укрпошта».

На момент подачі заяви рахунок в банку повинен бути уже відкритим.

Згідно зі статтею 165.1.1 Податкового кодексу України, субсидія, незалежно від вигляду в якому вона виплачується, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Тому монетизація частини зекономлених субсидій жодним чином НЕ впливає на процес декларування, а отримана від держави сума НЕ повинна зазначатися у Декларації про доходи громадян.